Оренда чи купівля спецтехніки - що вибрати

Рішення про оренду чи купівлю спецтехніки не варто приймати без належного розгляду. Обидва з цих дій мають певні переваги і недоліки. Початкова вартість - це лише один із факторів, який слід розглянути, перш ніж приймати рішення.

Поряд із цими витратами вам також необхідно буде проаналізувати поточне фінансове становище вашої компанії та майбутні перспективи. Варто оцінити, який спосіб впровадження обладнання у ваш бізнес принесе вам максимальну користь. Якщо рішення прийняте на користь оренди, то на Київщині, в Києві та інших регіонах України послуги спецтехніки можна замовити тут.

Фактори, які потрібно враховувати

Ось деякі з факторів, які ви повинні ретельно розглянути, перш ніж робити вибір між орендою спецтехніки та її прямою покупкою.

Фінансова стабільність

Оцініть поточне фінансове становище компанії та здатність брати кредити для фінансування купівлі обладнання. Оренда не пов'язує ваш капітал так само, як покупка техніки; однак, якщо ви зрештою орендуєте кілька разів за відносно короткий час, загальна вартість може вийти досить суттєвою. Ви можете витратити стільки ж або навіть більше грошей на орендну плату, ніж якщо ви купили обладнання безпосередньо, тому важливо ретельно порівнювати витрати за кожним варіантом.

Оренду спецтехніки не є активом компанії

Хоча оренда будівельного обладнання дає вам перевагу, що вам не потрібно планувати витрати на технічне обслуговування та зберігання, це не є активом компанії. Якщо ви вирішите купити техніку, у вас буде можливість продати її надалі та отримати деяку віддачу від своїх інвестицій, навіть якщо згодом обладнання амортизуватиметься.

Як часто використовуватиметься техніка

Погляньте на кількість підписаних контрактів на виконання робіт, які ви маєте, і на очікувані, в яких використовується спецтехніка. Розгляньте свій графік у короткостроковій перспективі, а також на більш тривалий період. Якщо ви вважаєте, що вам потрібно буде орендувати обладнання лише на короткий час або лише для спеціального проекту, його покупка може не мати сенсу.

Потрібен час виконання замовлення

Якщо у вас є власна спецтехніка, ви маєте доступ до неї в будь-який час. Ви готові використовувати його в роботі за необхідності. У ситуації, коли ви покладаєтеся на можливість орендувати необхідне обладнання з появою проектів, вам може знадобитися вирішити проблему простою в очікуванні наявності техніки, яка вам знадобиться.

Владіння обладнанням означає, що ви можете гнучко реагувати на:

  • зміни в розкладі погоди,
  • побажання та вимоги клієнтів,
  • або будь-якими іншими обставинами, що можуть виникнути.

Потенційний клієнт може розглядати той факт, що ви володієте власним обладнанням як перевага при виборі ділового співробітництва з вами, оскільки він знає, що ви готові одразу і повністю виконати роботу.

Тривалість часу, коли вам знадобиться обладнання

У ситуації, коли ви знаєте, що вам знадобиться лише певна спецтехніка протягом короткого терміну (пару місяців або менше), має сенс орендувати його. Ви можете використовувати його протягом відносно короткого часу та включити вартість оренди, а також паливо та будь-які витрати на зберігання в рахунок для вашого клієнта.

Але якщо ви виявите, що вам потрібна спецтехніка на термін більший, ніж кілька місяців, або ви виконуєте спеціалізовану роботу, для якої часто потрібне певне будівельне обладнання, має більший сенс придбати його, ніж продовжувати сплачувати орендну плату на регулярній основі. Якщо обставини зміняться, і вам більше не звертатимуться клієнти для виконання аналогічної роботи, у вас все ще є можливість продати техніку та спробувати окупити частину своїх інвестицій.

Сучасні меблі з доставкою по Україні

Фундамент будинку своїми руками.

Оренда чи купівля спецтехніки - що вибрати

Организация охраны крупных предприятий