Дерево для сауни та лазні: види деревини

Успіх будівельних робіт щонайменше наполовину залежить від вдалого вибору пиломатеріалів. Незважаючи на те, що зараз покупцям пропонують величезну різноманітність товарів, дерево для сауни або класичної російської лазні, як і раніше, залишається найкращим варіантом. Не дивно: адже воно практично не викликає складнощів при обробці і має низьку теплопровідність. Крім того, це один із найбільш екологічних матеріалів. Зрештою, він просто гарний. Вагонка для лазні – на сайті saunashop.com.ua

Звичайно, деревину часто застосовують під час будівництва, а також під час оздоблювальних робіт. Проте не будь-які пиломатеріали будуть служити довго в умовах постійних перепадів температури та вологості. Тому при їх купівлі необхідно враховувати багато важливих нюансів. Сподіваємось, що корисна інформація з нашої статті дозволить уникнути поширених помилок. Брус для лазні можна придбати на сайті saunashop.com.ua

Види деревини для лазні та сауни

Головні види дерев'яних оздоблювальних матеріалів – це вагонка та обрізна дошка. Перший є профільованою дошкою, по краях якої вирізані замки, що полегшують монтаж. Вагонку можна використовувати для підлоги, стелі чи стін. Дошку обрізу, як правило, вибирають тільки при обробці стель або підлог.

Корисно знати, що окрім звичайного дерева на ринку пиломатеріалів можна побачити термооброблене. Температурна дія надає деревині темнішого відтінку, зате істотно підвищує її довговічність, стійкість до непростих умов експлуатації.

Порода дерева — ще один досить важливий фактор, від якого багато в чому залежить краса, надійність оздоблення, а також комфорт та якість пари у лазні чи сауні.

Перед тим, як вирішити, які саме будівельні матеріали придбати, слід порівняти сильні та слабкі сторони популярних варіантів. Зовсім не обов'язково зупинятися тільки на якийсь один різновид деревини, цілком припустимо поєднувати відразу кілька. Головне — робити це з урахуванням температурно-вологих властивостей різних лазневих приміщень.

Кедр для обробки лазні: плюси та мінуси матеріалу

Важлива особливість кедра - гарний червонуватий відтінок. Однак він затребуваний завдяки багатьом іншим характеристикам, наприклад:

  • виділення цілющих ефірних олій;
  • стійкість до руйнування, утворення грибка;
  • низька теплопровідність;
  • міцність.

Кедр - це одна з небагатьох хвойних порід, які добре підходять для лазень. Однак все ж таки небажано монтувати вагонку з нього в парильних приміщеннях. Адже при нагріванні кедр виділяє смолу, яку можна обпектися.

Вільха: особливості, переваги та недоліки

Вільху дуже часто купують для лазневих приміщень. Переваги цього матеріалу:

  • ефектний зовнішній вигляд;
  • відсутність смоли;
  • висока міцність;
  • хороші теплоізоляційні характеристики;
  • мінімальне вбирання води.

За співвідношенням ціни та якості вільха — дуже вдале дерево для оздоблення сауни. Однак вагонка з неї рідко буває абсолютно рівною. Справа в тому, що цей матеріал не гнучкий, а значить він досить складний для обробки.

Липа: характеристики та особливості

Липа — один із найпопулярніших варіантів під час проведення робіт у лазні чи сауні. Головна її перевага – доступна ціна. Крім того, дошка з цієї листяної породи ефектно виглядає в інтер'єрі, не перегрівається, насичує повітря корисними ефірними оліями.

Часто саме липу фахівці обирають для виготовлення банних меблів, оскільки вони прості в обробці за рахунок своєї м'якості.

Серед головних аргументів проти липи згадують те, що під впливом сильної вологості з часом вона набухає, деформується. Тому липові дошки практично не використовують для душових чи інших лазневих приміщень із сильною вологістю. Не найкращим варіантом вони виявляться для зовнішнього оздоблення нижніх частин банних зрубів, зате чудово підійдуть для передбанників або кімнат відпочинку.

Осіна: характеристики, переваги та недоліки

Осіна — це зручний вибір для оздоблювальних робіт у лазні або сауні. Вона не виділяє смолу, не набухає при регулярному намоканні, має приємний світлий відтінок, до того ж, з роками не втрачає, а навпаки, посилює свою міцність (за цим параметром вона може конкурувати навіть з дубом). А ще осинова дошка практично не гниє, не зазнає пошкодження комахами.

Серед недоліків осики, як правило, зазначають:

  • схильність до потемніння;
  • гіркий запах під час перших місяців експлуатації.

Крім того, в неї не дуже добре вбираються захисні засоби.

Абаш: переваги, недоліки та характеристики

Абаш, який ще відомий як абачі чи абаші — це африканський різновид дуба. Він стає все більш поширеним завдяки поєднанню рівної текстури, м'якості та високої міцності. Серед інших переваг цього дерева:

  • теплостійкість;
  • довговічність;
  • ефектний світлий відтінок.

Абаш практично не деформується, не розтріскується через перепади вологості, тому він відмінно підходить для гарячої парної або сауни. При цьому, на відміну від звичайного дуба, він легший, а отже, досить простий у обробці. Це дозволяє отримати найрівніші гладкі дошки. Саме абаш нерідко купують, щоб будувати полиць, адже він ніколи не перегрівається.

Мабуть, єдиним недоліком деревини цієї породи можна назвати її високу вартість. Вона практично ніколи не знижується через труднощі під час далеких перевезень.

Якщо потрібно заощадити, купуючи оздоблювальні матеріали, існує загальна рекомендація. Найбільш міцні дорогі дошки краще придбати для парної чи сауни. Для кімнати відпочинку або передбанника підійдуть доступніші варіанти.

Двоповерхові Лазні з Бруса Ціна

Переваги світлодіодних ламп

Дерево для сауни та лазні: види деревини

Світлодіодні світильники для ЖКГ

Силикон и Полиуретан в Киеве и по Украине