Встановлення рояльних завіс - як зробити правильно

Якісна і довговічна робота меблів полягає в декількох факторах, не останнім з яких є хороша меблева фурнітура, а саме завіси для меблевих дверей. Одним із найкращих варіантів для встановлення на дверях меблів є завіса рояльна - ця фурнітура вже набула високої популярності та затребуваності серед домашніх майстрів, тож рекомендується встановити її і вам. Якщо ви зробили вибір на користь встановлення рояльних завіс, наступний посібник допоможе вам розібратися в такій нехитрій, але відповідальній справі, як встановлення рояльних завіс, їхній вибір і певні особливості, про які варто дізнатися перед вибором.

Характеристики

Переваги та недоліки рояльних завіс

Незважаючи на те, що рояльні завіси вважаються вже застарілою фурнітурою, яку застосовували широко кілька десятиліть тому, її ще досить часто можна зустріти в нових меблях. Рояльні завіси вирізняються такими перевагами, які не можна не відзначити:

 • Простота конструкції, яка включає мінімальну кількість елементів.
 • Легкість монтажу, що не вимагає використання особливого обладнання та інструментів.
 • Експлуатація і технічне обслуговування фурнітури, що не викликає проблем.
 • Доступна вартість на ринку меблевої фурнітури.
 • Забезпечення підвищеної жорсткості всієї конструкції.

Перелік переваг дійсно великий, проте з рояльними петлями далеко не все так райдужно. Головний недолік такої фурнітури полягає в тому, що вона морально застаріла, через що її активно витісняють інші види петель. Якщо для вас визначальне значення мають експлуатаційні характеристики, не звертайте увагу на історію цієї фурнітури - вона добре справляється зі своїм призначенням і її можна без побоювань ставити в меблі.

Конструктивні особливості

Рояльні завіси за конструкцією практично ідентичні звичним оку картковим завісам - вони мають таку саму конструкцію, за винятком більш високої довжини, що істотно більша за ширину фурнітури. Такі петлі часто виготовляються умілими домашніми майстрами в кустарних умовах через те, що фабричне виробництво рояльних завіс поступово сходить нанівець, а зустріти таку фурнітуру зараз можна хіба що тільки в дерев'яних меблях.

При виборі рояльних завіс необхідно приділяти увагу перерахованим далі параметрам:

 • Матеріал виготовлення. Сучасні рояльні завіси зазвичай виготовляють із таких матеріалів, як латунь, нікель, нержавіюча сталь і алюміній, а також із використанням оцинкованих металів. Варто пам'ятати, що сталь забезпечує високу надійність і міцність фурнітури, тоді як цинк і латунь - підвищений захист від корозії.
 • Розміри рояльних завіс. Фурнітура може відрізнятися за довжиною, шириною і товщиною. Робіть вибір залежно від параметрів меблів - їхніх габаритів і маси стулок.
 • Вартість і виробник. Очевидно, що найкраще купувати меблеві петлі від надійних і перевірених багатьма покупцями виробників за ціною, вищою за мінімальну. Дешева фурнітура від невідомих постачальників навряд чи забезпечить вас усім необхідним для тривалого і надійного функціонування петель.

Обирайте правильні завіси, щоб надалі не зіткнутися з такими дефектами, як перекіс (а відрегулювати рояльні завіси не можна), поганий притвор і скрипи під час відчинення та зачинення дверцят меблів. Краще витратити більше зараз, ніж втратити ще більше потім.

Процес встановлення

Починаємо з підготовки

Перед тим, як зайнятися монтажем рояльних завіс, необхідно приготувати такі інструменти:

 • Безпосередньо встановлювані рояльні петлі.
 • Шуруповерт (якщо немає, можна використовувати звичайну викрутку).
 • Набір шурупів для кріплення (може знадобитися дуже багато).
 • Шило і лінійка для розмітки поверхонь.

Також для зенкування може знадобитися дриль і свердло на 8 мм. Ця процедура не потрібна, якщо на петлі отвори розташовуються в шаховому порядку (необхідно для щільного прилягання).

Монтаж меблевої фурнітури

Перевага рояльних завіс у тому, що практично завжди для їхнього встановлення немає необхідності проробляти пази у фасадах меблів - достатньо встановити фурнітуру методом накладення. Якщо ви не знаєте, як саме це робиться, наступна покрокова інструкція вам допоможе:

Візьміть петлю, довжина якої буде точно збігатися з довжиною меблевого фасаду.
Прикладіть фурнітуру до фасаду і, переконавшись у її правильному розміщенні, за допомогою звичайного шила намітьте місця для закріплення шурупів (тисніть сильніше).
Увімкніть шуруповерт і шурупами акуратно закріпіть накладну рояльну петлю так, щоб вона не змістилася в просторі. Перед остаточним затягуванням ще раз переконайтеся в тому, що рояльна фурнітура встановлена точно так, як годиться.

 

Как же подобрать для себя нужный вид мотоботов

Дерево для сауни та лазні: види деревини

Бронювання вікон антивандальною плівкою