Ремонт невеликої квартири: збільшуємо кордони

Маленька квартира - зовсім не вирок. Житловий простір з легкістю можна розширити за рахунок сучасних дизайнерських рішень. Само собою, зайвих квадратних метрів житла це не додасть, але звільнилася за рахунок раціоналізації площа може бути використана з куди більшою користю. Крім того, за рахунок деяких хитрощів можна створити відчуття дійсно великого і просторого приміщення. Про все це ми розповімо в нашій статті.

Профессиональный боди массаж Киев вы можете получить зайдя в салон массажа.

Розмір - поняття відносне

Говорячи про розмір квартир, кожен вкладає в слово "невелика" свій сенс. Кому-то цілком затишно в маленькій квартирі-студії, а хтось затіває повномасштабний ремонт трикімнатної квартири з метою розширити житловий простір за рахунок знесених стін. Ви здивуєтеся, але фактичний метраж приміщення - далеко не найголовніший фактор при визначенні його корисного простору. Підтвердженням цьому може послужити не одна сотня прикладів, коли в досить великих багатокімнатних квартирах буквально ніде розвернутися. Вузька передпокій не дозволяє одночасно перебувати в ній двом людям, а про кухню і зовсім говорити не доводиться: у більшості сучасних панельних будинків вони настільки малі, що не дозволяють вмістити туди навіть середніх розмірів круглий стіл зі стільцями навколо. При цьому квартири-студії, що володіють значно меншим розміром, часто виглядають набагато просторіше за рахунок правильного зонування простору. Стіни і двері не крадуть корисну площу, а дизайнерські хитрощі, на зразок дзеркал або світлих тонів, і зовсім змушують вірити, що ти знаходишся в просторому холі.

Стіни і двері - вороги простору

Найрозумніше і радикальне рішення при розширенні житлової площі - це її перепланування. Об'єднавши кілька невеликих приміщень в одне, ви можете отримати величезну перевагу. Так, наприклад, вітальню часто з'єднують з передпокою або кухнею, а саму кухню зонируют за допомогою настінних і підлогових перекриттів. Зрозуміло, краще, якщо все це буде зроблено ще на етапі ремонту квартири в новобудові, так як через радикальної зміни планування вам може знадобитися провести повномасштабні сантехнічні роботи. Але не варто впадати у відчай, якщо ви вже давно заселилися в квартиру: сучасні технології, що застосовуються в галузі ремонту приміщень, дозволяють перекроїти житловий простір з якомога меншою шкодою для бюджету і якомога більшою віддачею для майбутнього комфорту мешканців.

Узгодження понад усе!

Перш ніж починати ремонт квартири, в ході якого планується руйнування стін, обов'язково узгодьте дизайн-проект з відповідними структурами. Самостійно зносити стіни і прорубувати арки без супутніх дозвільних документів не можна, так як вас просто можуть зобов'язати згодом повернути все в початковий стан.

Які ж зміни планування допускає закон? Перш за все, це розширення корисного простору за рахунок злиття кімнат і коридору, установка вбудованих меблів, а також перестановка підлогових електроплит в межах кухні. Прорубувати арки і дверні прорізи в несучих конструкціях теж допускається, але тільки з проведенням всіх супутніх розрахунків і з додатковим зміцненням несучих стін. Як бачимо, перелік не так вже й скупий. В принципі, при знанні справи, цього має бути достатньо для втілення більшості задуманих ідей, пов'язаних з розширенням корисного житлового простору.

Що стосується заборонених моментів, то при ремонті квартир не можна: демонтувати несучі стіни, балки і опори; збільшувати житлову площу за рахунок підсобної і навпаки; замуровувати газові розводки і стійки в стіни; порушувати роботу вентиляційних колекторів.

Отже, узгодивши всі моменти, можна приступати до перепланування. Настійно рекомендується прибрати всі непотрібні двері, що розбивають простір і роблять його обмеженим, а отже, тісним. Ця маніпуляція не вимагає ніякого узгодження і відразу ж додає вільного простору. Крім того, вам більше не доведеться тримати вільним радіус відкриття дверей, що також відкриває нові можливості для сучасного дизайну. Якщо поділ простору все ж необхідно, то можна вдатися до використання скляних дверей. Вони не створюють зорової перепони, доповнюючи при цьому відчуття простору.

Секрети стін і стель

У справі візуального розширення вільного простору не можна недооцінювати значущість оздоблювальних робіт. За допомогою грамотного вибору матеріалів і вмілого їх використання можна добитися дивовижних результатів. Правила візуального розширення при оздоблювальних роботах прості.

Дерево для сауни та лазні: види деревини

Повернення до Тепла: Обігрів Будинку Каміном

Бронювання вікон антивандальною плівкою

Силикон и Полиуретан в Киеве и по Украине