Правила укладання паркету
Паркет. Це підлогове покриття служить гарним доповненням до дорогих меблів і розкішній обстановці інтер'єру. Його благородний вид, бездоганна гладкість і сяюча лакова поверхня говорять про достаток, престиж, добрий смак власника будинку.
Качественная реставрация паркетной доски киев осуществляется специалистами имеющих большой опыт работы.
Дерев'яні паркетні плашки - натуральний природний матеріал, тому для укладання паркету запрошують фахівця, що має ліцензію на спорудження дерев'яних підлог. Крім того, укладання підлоги відноситься до числа теслярських робіт, які вимагають спеціальних навичок і професійних знань, вміння працювати з інструментами і спеціальним обладнанням.
Щоб паркетна підлога був ідеально рівним, чи не рассохся з роками і не деформувався, що не почав скрипіти, роботи з його укладанні починають з підготовки поверхні підлоги. Для цього перевіряють його рівність і роблять бетонну стяжку або заливають поверхню підлоги сумішами, що самовирівнюються. Відхилення по висоті допускаються в межах 2 мм на 2 метри підлоги, а тому перед тим, як формувати малюнок паркетного покриття його підставу перевіряють лазерним рівнем.
Якщо ви купуєте паркетні планки або дошку в магазинах, які торгують сертифікованим товаром, то разом з паркетом фахівці обов'язково порадять придбати фанеру. Щоб фанерне підставу було надійним і міцним, вибирайте листи товщиною не менше 10 мм завтовшки, тверді і не розшаровуються, такі, як у зразків марки ФСФ.
Листи фанери, розміром 1,5 на 1,5 м розпилюють на 4 частини і укладають із зсувом, уникаючи стиків 4-х кутів в одному місці. Кріпиться фанера до бетонної підлоги на спеціальний клей, в деяких випадках клей не використовують, а при спорудженні паркетної підлоги в дерев'яному будинку, дерев'яні плашки укладають на лаги і закріплюють за допомогою цвяхів.
Верхній шар фанери перед укладанням паркету ретельно очищають від забруднення, шліфують, видаляють перепади між листами. Дерев'яні планки кріплять до фанерної підстави цвяхами або спеціальними скобами і з'єднують таким чином, щоб вони щільно стикалися між собою.
Приблизно через годину після того, як був укладений паркет, його перевіряють на міцність склеювання за допомогою простукування поверхні, якщо в будь-якому місці чується порожнеча, то підлогове покриття притискають до фанери важкими предметами. Через кілька днів після укладання паркету його шліфують паркетної машинкою, шпаклюють, наносять шар грунтовки і кілька шарів лаку і виробляють полірування.