Цибулинні рослини лілії та гладіолуси - розкіш у вашому саду
Цибулинні рослини, такі як гладіолуси та лілії, додають справжню розкіш і пишність у садові ландшафти. Щоб насолодитися цією красою у своєму саду, купіть цибулини лілій і гладіолусів в інтернет-магазині Добродар ТМ. Гладіолуси, відомі також як шпажники через свою форму, ведуть своє походження з Південної Африки, де й донині ростуть їхні дикі різновиди. Лілії ж здавна шанувалися за свою царську красу, прикрашаючи сади патриціїв Стародавнього Риму.
Посадка гладіолусів і лілій - правильний догляд
Вирощування гладіолусів починається з ретельної підготовки посадкового матеріалу. Цибулини необхідно перебрати, відсортувати пошкоджені та заражені, потім замочити в розчині фунгіциду на 10 годин для знезараження і стимуляції проростання. Засушіть цибулини перед посадкою. Гладіолуси віддають перевагу родючим, удобреним ґрунтам. Викопайте неглибоку канавку 11-13 см і розкладіть у ній цибулини на відстані 10-15 см одна від одної. Полийте і засипте землею.
Гладіолуси люблять багато сонячного світла, тому висаджуйте їх на добре освітлених ділянках. Важливо стежити за поливом - на початку росту не перезволожуйте ґрунт, а коли з'явиться зелень, полийте помірно в міру потреби. Підгодовуйте азотовмісними добривами навесні й безазотними восени. Після цвітіння дочекайтеся, коли зелень підсохне, зріжте її та викопайте цибулини. Відсортуйте здоровий матеріал для зберігання в прохолодному місці до весни.
Для лілій вибирайте сонячні, безвітряні місця з родючим, пухким ґрунтом. Особливо вибагливі до ґрунтів східні гібриди лілій. Підготуйте для них спеціальний субстрат: суміш торфу, піску, садової землі та хвойної підстилки. Викопайте ями 30 см завглибшки, насипте дренаж, додайте перегній/компост, золу і мінеральні добрива. Глибина посадки залежить від розміру цибулин - зазвичай їх заглиблюють на 3 своїх висоти, але не менше 20 см. Ретельно пролийте після посадки.
Асортимент популярних сортів лілій
Серед популярних видів лілій - трубчасті (Golden Splendor, White Heaven, African Queen), східні гібриди (Mango Cores, Stargazer, Tiger Woods, Broken Heart) і азійські гібриди (Double Pleasure, Costa Del Sol, Double d'Isolde, махрова Double Sensation). Вони розрізняються формою, забарвленням, висотою і морозостійкістю.
Популярні сорти гладіолусів
- Prince of Orange - яскравий помаранчевий великоквітковий сорт висотою 1-1,5 м. Квітки діаметром до 20 см, компактні бутони розкриваються по черзі, формуючи колосся з десятка квітів.
- Elmorada - білий гофрований сорт компактного розміру до 1 м заввишки. Великі чисто-білі квітки діаметром близько 15 см, на одному стеблі до 20 бутонів.
- Mahler - малиново-винний сорт заввишки близько 1 м. Оксамитові воронкоподібні квітки діаметром 10-15 см переливаються винними, малиновими відтінками.
- Rigoletto - стриманий рожевий сорт висотою 1-1,2 м. Великі пудрово-рожеві лійкоподібні квітки діаметром близько 15 см утворюють колосся 30-40 см.
- Fire Cracker - класичний яскраво-червоний сорт висотою 80-120 см. Воронкоподібні квітки пекучо-червоного кольору діаметром 13 см.
- Vuvuzela Frizzle - оригінальний рожево-лілово-білий сорт середньої висоти близько 1 м. Пишні щільні суцвіття з понад 10 плямистих квіток.
Ці сорти відрізняються різноманітністю забарвлень - від яскравих до ніжних пастельних тонів, розміром і формою квіток, а також висотою рослин, що дає змогу створювати квіткові композиції що вражають.
Завдяки багаторічній селекційній роботі сучасні гладіолуси представлені великою різноманітністю яскравих забарвлень і форм суцвіть. Серед найбільш популярних сортів можна виділити:
Висновки Вирощування цибулинних культур, таких як гладіолуси та лілії, дасть змогу наповнити ваш сад сліпучою красою і розмаїттям форм і відтінків. Дотримуючись простих правил посадки та догляду, ви зможете насолоджуватися розкішним цвітінням цих чудових рослин сезон за сезоном.
При використанні матеріалу - https://dobrodar.ua