Як обрати кросівки

На контрафактних кросівках не заощадиш. Радість від покупки «дешево» зникне відразу, як тільки кросівки почнуть прямо на ваших очах розвалюватися. А розвалюються підробки зі стрімкістю, прямо пропорційною їх дешевизні.

Выбирайте качественные кроссовки Asics, на сайте https://www.5632.com.ua/list/249228 вы сможете узнать продробнее и заказать в магазине.

Висока і навіть дуже висока ціна теж не гарантує якість. Але навіть з об'єктивно відмінних, фірмових кросівок треба ще зуміти вибрати «свої» ті, які підходять саме для вас. Підбирати кросівки для бігу треба з урахуванням наявних захворювань і травм, звичайних для бігу відстаней, властивої вам манери бігу, швидкості та умов пробіжок.

Бігунам пощастило: для занять цим видом спорту потрібний мінімум спорядження.

По суті, тільки кросівки . Але їх – сила-силенна! І вибрати відповідні кросівки – нелегке завдання.

Як вибрати кросівки для бігу

Вибрати кросівки для бігу – справа не проста. Ймовірно, незабаром ми будемо покладатися на комп'ютери.

Поки що доводиться справлятися самим. Не купуйтесь на нові навороти, інші можуть тільки пошкодити ноги.

Підбирати кросівки для бігу треба під ваші ноги, з урахуванням захворювань та травм, відстаней, манери та швидкості бігу, особливостей тренувальної траси.

Ви нічого не заощадите, якщо купите кросівки для бігу начебто Asics або Nike на барахолці хоч у п'ять разів дешевше. По-перше, кросівки для бігу з барахолки розваляться не через 5–7 тисяч кілометрів (як фірмові), а через тисячу, а по-друге, навіть у цей короткий період ви не відчуєте тих чудових властивостей, заради яких і купуються фірмові, класні кросівки для бігу.

Реально та без шкоди заощадити можна, купуючи у фірмових магазинах кросівки для бігу застарілих моделей. Бажано у розпродажі. І шукати слід якісні кросівки для бігу виробництва професійних, але не надто поки що розкручених у нас фірм, наприклад Brooks (Брукс).

З іншого боку, не варто піддаватися рекламі, яка розповідає про кросівки для бігу, в яких завдяки супертехнологіям ноги "бігають самі". "Самоходів" не буває!

Не женіться за найдорожчими кросівками, вони можуть мати зовсім непотрібні навороти, які принесуть лише зайві проблеми.

Потрібно підібрати те, що підходить саме вашим ніг!

Підбирати кросівки для бігу правильніше у другій половині дня, коли ноги розтопталися, трохи збільшилися, як після бігу.

Обов'язково приміряйте обидві кросівки. Походьте. Імітуйте рухи ноги при бігу.

При цьому бажано розумітися на особливостях руху стопи при бігу (про це нижче).

КРОСУВАННЯ: ВДОЛЯ І ПОЯСНИЦЯ

Фірмові кросівки не бувають важкими. Шви кросівок мають бути рівними та акуратними, без видимих слідів клею. Задня частина взуття, навіть якщо вона має матер'яний верх, повинна бути жорсткою і не змінюватися.

Верхній край п'яти — м'який і обов'язково прошитий у дві доріжки. Головна якість носової частини кросівки – пружність. Якщо при натисканні на носок вм'ятини зникають швидко, значить, він має гарні еластичні властивості.

Зовнішня кромка хороших кросівок забезпечена дутим валиком, який захищає щиколотку від натирання. Устілка повинна бути знімною, щоб її можна було просушити. Під устілкою шукайте шви. Якщо під устілкою рівна картонна або тканинна поверхня, нога потітиме, а устілка швидко зруйнується.

Деякі виробники намагаються полегшити підошву, виготовляючи її як решітки. Такі кросівки можуть виявитися неміцними: швидко лусне підошва. Якщо підошва гнеться на всі боки — це ще показник її якості. У «правильних» кросівок вона повинна гнутися в певному місці. Щоб його знайти, встаньте навшпиньки: якщо підошва «ламається» посередині, то в таких кросівках може травмуватися нога або утворитися плоскостопість.

Запобігти промокання допомагають шнурівка і спеціальним способом вшитий язичок, бічні сторони якого прикріплені до черевиків. З цього погляду краще кросівки на гачках, так як через стандартні отвори для шнурків вода проникає всередину.

Пронація або обертання стопи.

Більшість бігунів опускаються на п'яту, потім стопа перекочується вперед і всередину,

перенесення тяжкості тіла на середину передньої частини ступні. Це забезпечує ударогасіння.

Надмірна пронація, або надмірне обертання.

Занадто інтенсивний поворот стопи всередину, особливо її передньої частини. На цю особливість вказує підвищений зношування внутрішньої сторони підошви, переважно її носової частини.

Супінація, або недостатнє обертання всередину, його відсутність або навіть обертання стопи до зовнішньої сторони .

В цьому випадку сильніше зношується зовнішній бік підошви.

Причиною цих особливостей руху є тип стопи - жорсткий або "плаваючий". Стопи людини створені так, що більшою чи меншою мірою мають обидві ці властивості: мають жорсткий важіль і «плаваючу» платформу. Перше дозволяє просуватися вперед, друге - одночасно пристосовуватися до мінливої поверхні руху. У більшості людей стопи, завдяки особливостям кісток і прикріплених до них м'язів, можуть бути віднесені до одного з цих двох видів: жорсткого (хитання вперед-назад) або «плаває» (хитання з боку в бік). Проте трапляються і стопи змішаного типу.

Жорстка стопа характеризується сильним поштовхом. Біг може приземлитися на п'яту, але стопа швидко перекочується вперед і забезпечує сильний поштовх її передньою частиною.

Супінація зазвичай притаманна жорсткій стопі, в результаті вона занадто завалюється на зовнішню сторону, що може створити надлишкові навантаження на кістки, сухожилля та зв'язування її зовнішньої сторони.

При жорсткій стопі потрібні кросівки для бігу, що мають хорошу гнучкість і здатність гасити удари в передній і задній частині ступні.

"Плаваюча" стопа поводиться як шарнір, що дозволяє рухатися з боку в бік.

Перший удар зазвичай посідає зовнішню частину п'яти. Надмірне обертання всередину, властиве цьому типу стопи, може викликати проблеми в колінах та гомілках.

Взуття зношується на ділянках підошви, які роблять поштовх. При «плаваючій» стопі особливої уваги вимагає знос на внутрішній стороні передньої частини підмітки, що свідчить про зайву пронацію: стопа повертається надто сильно, через що стопа, коліно та стегно не вирівняні та зазнають перевантаження.

Задня і передня частинам стопи потрібна стабільна платформа, що забезпечує взуття з твердою колодкою. Деяким бігунам потрібна лише тверда колодка та підтримка стопи. Іншим може знадобитися вбудований ортопедичний пристрій для корекції надмірного обертання. І тут бажана консультація з лікарем-ортопедом.

Навіть у відмінно сконструйованих кросівках занадто велике ударогасіння може призводити до нестачі стабільності. Потрібно шукати компроміс, але краще пожертвувати ударогасінням задля стабільності.

Тип стопи залежить від висоти склепіння ступні. Намочіть ступню та поставте її на аркуш паперу. Якщо відбиток повний і широкий, без слідів склепіння – у вас плоска стопа. Якщо друкується вся стопа з кривою в місці підйому склепіння - нормальна стопа. Якщо слід маленький, здебільшого дві плями — на п'яті та в передній частині, а середина не надрукувалася, у вас високий звід стопи.

Плоска стопа веде до надмірної пронації.

Нормальна стопа зазвичай відповідає нормальній пронації.

Стопа з високим склепінням в основному спричиняє супинацію.

Декоративна огорожа

Як вибрати раковину

Як побілити стелю